Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych. Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
Dlaczego folia jest najlepszym wyborem do owijania beli sianokiszonki?
Najważniejsze – zapewnić odpowiedniej jakości pożywienie!
Aby zapewnić bydłu wszystkich wartości odżywczych trzeba zadbać o przygotowanie wysokiej jakości pożywienia, tj. paszy.
Jak przygotować sianokiszonkę?
Pojawia się zatem dylemat, czy przygotować sianokiszonkę w belach, pryzmie lub rękawie? Czy lepiej użyć folii pryzmowej, czy folii stretch? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie należy przeanalizować zalety i wady tych dwóch metod oraz koszty samych folii.
Pryzma
Przygotowanie sianokiszonki w pryzmach trwa dłużej oraz jest związane z większymi wydatkami. Wymaga bowiem dużego zaangażowania sprzętowego oraz wybudowania silosu. Takie zakiszanie polega na dobrym ubiciu pryzmy i jej zabezpieczeniu. Musimy także pamiętać o czynniku pogodowym, gdyż w przypadku wystąpienia deszczu w trakcie przygotowania pryzmy zwiększa się ryzyko pojawienia pleśni i gnicia paszy. Zaletą takiego typ kiszenia jest na pewno mniejsze zużycie samej folii.
Rękaw foliowy
Z kolei rękaw foliowy to taki współczesny silos. Zakiszanie w rękawie odbywa się poprzez wepchnięcie masy organicznej do takiego rękawa foliowego a następnie specjalny rotor w prasie silosującej pozwala na zwarte ubicie kiszonki i równomierne jej umieszczenie w rękawie. Tym, co wyróżnia rękaw foliowy od innych systemów magazynowania pasz to wysoki stopień ubicia kiszonki oraz całkowicie beztlenowe warunki jej przechowywania.
Folia do sianokiszonki
Największą zaletą zakiszania w belach i użycia w tym celu folii stretch do tzw. sianokiszonki jest możliwość zbioru surowca w różnym terminie. Do tego mamy możliwość segregacji sianokiszonki pochodzącej z różnych upraw i różnych pokosów. W tym celu, zależności od jej przeznaczenia, możemy używać różnych kolorów folii stretch. Same bele nie wymagają także specjalnego miejsca składowania. Kolejnym bardzo ważnym atutem tej metody jest możliwość łatwego transportu, dzięki czemu istnieje możliwość sprzedaży sianokiszonki, gdy mamy jest w nadmiarze. Ponadto do przygotowania sianokiszonki w belach nie potrzebujemy dużej liczby maszyn, w porównaniu do pryzm czy rękawów.
Folgos
Zachęcamy więc do zakupu taniej, a dobrej jakościowo folii, która pomoże zoptymalizować koszty, czas a także w przypadku większej ilości sianokiszonki da możliwość jej dalszej odsprzedaży.
Sprawdź naszą ofertę folii stretch do sianokiszonki!
Calendar
Kategorie