Folgos ekologia folia odpady

Norma EN 15343:2007 dla folii do owijania odpadów – wszystko co musisz wiedzieć

2024-07-04 mjedryczkowska Comments Off

Norma EN 15343:2007 określa procedury potrzebne do śledzenia tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu i stanowi podstawę do obliczania zawartości materiału z recyklingu w danym produkcie.

Warto wiedzieć, że norma ta jest także fundamentem, na którym oparte są systemy certyfikacji EuCertPlast oraz Recyclass.

Przestrzeganie procedur, takich jak EN 15343:2007, jest istotne z kilku powodów:

Bezpieczeństwo i jakość: Procedury te pomagają w zapewnieniu, że produkty zawierające materiały z recyklingu są bezpieczne dla użytkowników i spełniają określone standardy jakości. Dzięki tym procedurom można uniknąć potencjalnych zagrożeń związanych z niewłaściwym przetwarzaniem materiałów.

Ochrona środowiska: Przestrzeganie norm pozwala na efektywne, ponowne wykorzystanie materiałów, co ma pozytywny wpływ na środowisko. Poprawia to efektywność procesów recyklingu i zmniejsza ilość odpadów.

Transparentność: Procedury umożliwiają identyfikację materiałów z recyklingu w produktach. To ważne dla konsumentów, którzy coraz częściej wybierają produkty przyjazne dla naszej planety.

Zgodność z przepisami: W niektórych branżach przestrzeganie norm jest wymagane przez prawo. Dlatego producenci muszą stosować się do tych procedur, aby spełnić obowiązujące regulacje.

Przestrzeganie procedur związanych z recyklingiem ma kluczowe znaczenie dla ochrony środowiska oraz zgodności z przepisami. Spełnianie normy EN 15343:3007 oraz posiadanie przez producentów certyfikatów EuCertPlast i Recyclass, daje klientom pewność, że materiały i produkty wytworzone z recyklingu spełniają najwyższe standardy jakości.

Więcej o naszej ekologicznej folii przeczytasz tutaj: https://folgos.pl/pl/folia-do-owijania-odpadow/